Internationaal (Polski)
 
 
 
 

Informacje techniczne i indeks ładowności

mco-px multidolly
Nooteboom oferuje szeroki program naczep semi-niskopodwoziowych MCO-PX z odłączalnym wózkiem Multidolly. Są one dostępne w wersjach o nacisku 12 lub 14 ton na linię osiową i w różnych szerokościach pokładu aż do 2990 mm, który może być nawet dwukrotnie rozciągany.

  • Kąt skrętu multidolly o wartości 70 stopni osiągany w obu wersjach: 12T na linię osiową (opony 17,5”) oraz 14 T na linię osiową (opony 285) przy 80 km/h
  • Ładowność 109 T przy 80km/h oraz 152 T przy 20 km/h
  • Skok zawieszenia o wartości aż 600 mm
  • Szerokość pokładu aż do 2990 mm + poszerzenie
  • Multidolly dostępne z aż 3 liniami osiowymi Pendel-X
  • MCO-PX dostępne z aż 10 liniami osi Pendel-X
  • Pokład ładunkowy jedno- lub dwukrotnie rozciągany
  • Łatwość ładowania naczepy dzięki możliwości obniżenia pokładu o 600 mm
  • Wysoki skok zawieszenia i duże możliwości skrętu krytycznie istotne w przypadku naczep wieloosiowych
  • Wielozadaniowa: może być używana zarówno w konfiguracji 6- jak i 8-osiowej
 

Najnowsze wiadomości

Najnowsza naczepa zagłębiana Nooteboom 3+6 z osiami Pendel-X

Naczepa zagłębiana PXE z 9 liniami osiowymi, składająca się z Interdolly ICP o 3 liniach osiowych oraz tylnego wózka o 6 liniach jest najnowszą wizytówką programu naczep zagłębianych Nooteboom. Pierwszy zestaw został ostatnio dostarczony do duńskiej firmy Bomholt. Oferuje on dopuszczalną masę całkowitą na poziomie 155 ton (przy 80 km/h), zgodnie z europejskimi przepisami. Ostatnio kilka takich naczep zostało sprzedanych i będzie niedługo dostarczonych do klientów. Jest to największy zestaw niskopodwoziowy Nooteboom, oferujący idealne rozwiązanie dla bardzo ciężkich ładunków, o masie całkowitej nawet do 196 ton, przy zachowaniu małej prędkości. Dodatkową ważną zaletą są niższe koszty użytkowania, w porównaniu do bardziej skomplikowanych, cięższych i droższych naczep modułowych.

Najnowsze naczepy Nooteboom Super Wing Carrier dla firmy A.M. Kran Wind

Jednym z najmłodszych graczy w branży transportowej turbin wiatrowych jest niemiecka firma A.M. Kran Wind ze Schwedt/Oder-Heinersdorfu. A.M. Kran Wind ( w Polsce od 1997 ) działa od ponad dwóch lat w Niemczech i jest prowadzony przez Pana Macieja Goździka, który jest także właścicielem firmy transportowej EUROKRAN-2 Sp. z o.o. ze Szczecina

Pakiet szkoleń dla Autoryzowanych Serwisów Nooteboom

W dniach 25-29 listopada 2013 w centrali Nooteboom Trailers B.V w Wijchen, Holandia odbyła się kolejna seria zaawansowanych szkoleń technicznych dla pracowników autoryzowanych na terenie Polski centrów serwisowych Nooteboom.